Najczęściej zadawane pytania

Jak mogę zapisać dziecko na zajęcia?

Zapisy przyjmujemy wyłącznie przez formularz zgłoszeniowy

Przed zapisaniem dziecka na zajęcia prosimy o dokładne przeczytanie wszystkich zagadnień w FAQ’u.

Jaki jest koszt zajęć?

Cena pojedynczych zajęć to koszt 50 zł.  W zajęciach uczestniczy dziecko oraz jeden opiekun ( osoba pełnoletnia). Drugi rodzic może kupić bilet w kasie i wejść na płytę pływalni. Drugi rodzic nie uczestniczy w zajęciach, może się wymieniać z pierwszym rodzicem.

Jak mogę zapłacić za kurs nauki pływania?

Po potwierdzeniu przez nas zgłoszenia, otrzymacie Państwo maila z danymi do płatności. Płatność można wykonać przelewem online, kartą płatniczą lub za pośrednictwem kodu BLIK.

Czy mogę odrobić zajęcia?

W przypadku zgłoszenia nieobecności min. 24h przed zajęciami otrzymacie Państwo aktywny ticket na odrobienie zajęć do wykorzystania do końca semestru. Nieobecności oraz chęć odrobienia zajęć zgłaszacie Państwo wyłącznie przez system Active Now. Można odrobić 2 wcześniej zgłoszone nieobecności.

Czy mogę zrezygnować z zajęć w trakcie trwania kursu?

Zgłoszenie na kurs jest jednoznaczne z chęcią uczestnictwa i rezerwujecie Państwo miejsce w pełnym kursie obejmującym cały semestr. Możliwa jest rezygnacja do 14 dni od rozpoczęcia kursu, wtedy ponosicie Państwo koszt tylko zajęć, które się odbyły. W przypadku rezygnacji w późniejszym czasie zobowiązani jesteście Państwo do uiszczenia opłaty za pełny semestralny kurs.

W jakim wieku można zacząć pływać z niemowlęciem?

Niemowlęta mogą zacząć pływać już od 3 miesiąca życia, pod warunkiem, że ich zdrowie jest dobre. W przypadku obaw warto skonsultować się z pediatrą.

Czy opiekun musi być w wodzie?

Tak, dziecko uczestniczy w zajęciach z opiekunem, który razem z nim jest w wodzie.

Czy dziecko może przychodzić na zajęcia tylko z rodzicami?

Z dzieckiem może przyjść zarówno rodzic jak i inny opiekun. Dziadek, babcia lub ciocia również są mile widziani razem z naszymi małymi pływakami.

Jakie wyposażenie jest potrzebne do pływania z niemowlakiem?

Do pływania z niemowlęciem potrzebne są specjalne pieluszki, strój kąpielowy dla dziecka i dorosłego, klapki na basenu, a także ręcznik i ciepłe ubranie dla malucha po kąpieli. Dla podniesienia komfortu termicznego maluszka, można także zaopatrzyć się w specjalne ubranko do pływania.

Czy pływanie dla niemowląt jest bezpieczne?

Tak, pływanie dla niemowląt jest bezpieczne, pod warunkiem, że przestrzega się odpowiednich zasad i niemowlę jest pod stałą opieką dorosłego. Woda w basenie powinna mieć odpowiednią temperaturę, a niemowlę powinno mieć na sobie specjalną pieluszkę do pływania.

Jakie korzyści niesie pływanie dla niemowląt?

Pływanie dla niemowląt ma wiele korzyści, takich jak stymulacja rozwoju sensorycznego i poznawczego, wzmocnienie mięśni, rozwój systemu nerwowego, wprowadzenie regularnej aktywności fizycznej, poprawa samopoczucia i umożliwienie spędzania czasu z dzieckiem.